je dobrovolná nezisková organizace.  Sdružuje zájemce o hudbu chrámovou i koncertní, zejména pak ty, kteří výsledky své činnosti na tomto poli chtějí nabídnout i jiným.
       
Home


Zatím máme k dispozici pouze archiv z chámu Panny Marie Sněžné z Prahy. Kontakt na jeho správce.

Novinka! Archiv společnosti Musica sacra na našem webu. Řazené podle autorů. A-E, F-J, K-P, R-Z. Kontakt na správce přes MS musicasacra@biskupstvi.cz. Vysvětlivky k archivu MS zde.

Předpokládáme, že se nám během času podaří vybudovat on-line virtuální archiv všech sborů a kůrů u nás. Potom každý zájemce bude moci zjistit, co kde mají a kde by si mohl jakou skladbu půjčit. Dočkejte času a nevzdávejte naději!

Archiv PMS byl již využit. Dostali jsme tyto děkovné e-maily:

Vazeni priatelia, 
pred casom sme vyuzili jedinecnu moznost internetoveho odkazu na notovy archiv SDH. Nesmierne si vazime a sme vdacni panovi Dr. Svobodovi, ktory nam ochotne umoznil pristup do archivu a zapozical notove materialy. Notove materialy z archivu SDH napomozu k sireniu a zveladovaniu duchovnej hudby na Slovensku.

Tradicia sakralnej hudby patri u vsetkych kulturnych narodov sveta k pokladom neocenitelnej hodnoty. Tento poklad nam treba chranit a zveladovat aj pre dalsie generacie. Verime, ze spolupraca s SDH prispeje k pestovaniu tradicie sakralnej hudby u nas.

Este raz velka vdaka.

S prianim vsetkeho dobreho ostavam s pozdravom

Jozef Vrabel, manazer ADOREMUS
-------------------------------------
http://www.adoremus.sk

Vážený pane!

Před časem jsem objevil stránky Společnosti pro duchovní hudbu. Jsem členem chrámového pěveckého sboru ve Valašském Meziříčí a snažím se napomáhat při zajišťování notového materiálu. Díky Vašim stránkám jsem objevil výborné archivy staré duchovní hudby a nedávno jsem také požádal pana JUDr. Svobodu o zaslání notového materiálu z archivu, jehož seznam jsem našel také na Vašich stránkách. Byl jsem velmi mile překvapen ochotou a rychlostí s jakou jsme partitury obdrželi. Za to za vše chci moc poděkovat.

V budoucnu bych se rád podle svých možností a schopností zapojil do práce na budování nějakého českého archivu. Byl by to velký počin. Byl bych velmi rád, kdybychom si na internetu mohli vyhledat materiály českých a také současných autorů duchovní hudby. Věřím, že to jednou bude reálné.

Zatím moc děkuji a těším se, že na Vašich stránkách najdu další inspiraci.

Se srdečným pozdravem

Zdeněk GAJDOŠ

 

Novinky
  Svatováclavské
 slavnosti
Bude
Bylo
Chorál
Mše sv. v MP3
Noty
Notové archivy
Dokumenty
Články
Zpravodaj
O čem se hovoří
Sbory
Členství
Psalterium
Kancelář
Linky
 Převážně nevážně