[english]

Dny soudobé hudby 2022

Vážení podporovatelé koncertů Společnosti českých skladatelů, zveme Vás na koncerty 33. ročníku festivalu Dny soudobé hudby - na 9 "přehlídkových" koncertů s objevnou dramaturgií novinek soudobé vážné i veselé klasické hudby. Oproti tradici jsme se v těchto dnech s ohledem na nevyzpytatelnou epidemiologickou celospolečenskou situaci rozhodli předsunout jeho konání z listopadu na říjen 2022. Omluvte, prosím, touto okolností opožděné pozvání.
V případě, že by došlo k plošnému uzavírání sálů, jsme stejně jako v předminulém roce připraveni všech 65 skladeb nahrát a videozáznamy zveřejnit prostřednictvím internetu (YouTube). Loni jsme dokázali realizovat živé koncerty s odvážným publikem v sálech. Přikládáme celkový plakát a pozvánky na všech 9 koncertů letošního ročníku festivalové přehlídky novinek soudobé české hudby.
Dovolujeme si upozornit, že v Praze v jedné době na jednom místě zazní 65 skladeb 57 autorů z celé republiky i českých autorů působících v zahraničí.
Z tohoto těžko uvěřitelného celkového počtu 65 skladeb bude ještě neuvěřitelnějších 47 premiér: 38 světových, 1 česká a 8 pražských.
Účinkovat budou čeští interpreti světových jmen 4 generací - celkem skladatelé vytvořili více než 150 příležitostí pro jejich uplatnění, mnozí z nich nastudovali vícero skladeb, připočítat je nutno i dvě sborová uskupení (sbor smíšený i dětský) a dvojí vystoupení komorního orchestru vždy s jinými skladbami (čímž počet interpretů přesáhne 220 umělců).
Vstupy na koncerty jsou také v letošním roce volné.
Koncerty Společnosti českých skladatelů, při nichž zní skladby autorů ovládajících své "řemeslo", kteří ctí řád a melodii, jsou plny radostných úsměvů. Přijďte a přicházejte!
Mgr. Daniela Bělohradská
Společnost českých skladatelů
731 409 039

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 10. 6. 2024 v 18 hod. v zahradě Velkopřevorského paláce (v případě nepříznivého počasí v kostele Panny Marie pod Řetězem) Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Dechový oktet Pražské konzervatoře „Oktkoťátka“, Dechové soubory Gymnázia a hudební školy hl.m. Prahy. Dirigují Pavel Tylšar a Michal Reiser. Program: G.F. Handel, J.S. Bach, A. Lotti, J.A. Garcia, A. Dvořák, W.A. Mozart, J. Dowland, F. Biebel.. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 3. června 2024 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2. Účinkuje: Veronika Kaiserová – soprán, Ivana Michalovičová – varhany. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více

ZDE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 13. května 2024 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Eva Prchalová – flétna, Ondřej Valenta – varhany. Program: J. Klička, J. Benda, W.A. Mozart, B. Smetana, J. Ropek. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.
Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz