[english]

Dny soudobé hudby 2022

Vážení podporovatelé koncertů Společnosti českých skladatelů, zveme Vás na koncerty 33. ročníku festivalu Dny soudobé hudby - na 9 "přehlídkových" koncertů s objevnou dramaturgií novinek soudobé vážné i veselé klasické hudby. Oproti tradici jsme se v těchto dnech s ohledem na nevyzpytatelnou epidemiologickou celospolečenskou situaci rozhodli předsunout jeho konání z listopadu na říjen 2022. Omluvte, prosím, touto okolností opožděné pozvání.
V případě, že by došlo k plošnému uzavírání sálů, jsme stejně jako v předminulém roce připraveni všech 65 skladeb nahrát a videozáznamy zveřejnit prostřednictvím internetu (YouTube). Loni jsme dokázali realizovat živé koncerty s odvážným publikem v sálech. Přikládáme celkový plakát a pozvánky na všech 9 koncertů letošního ročníku festivalové přehlídky novinek soudobé české hudby.
Dovolujeme si upozornit, že v Praze v jedné době na jednom místě zazní 65 skladeb 57 autorů z celé republiky i českých autorů působících v zahraničí.
Z tohoto těžko uvěřitelného celkového počtu 65 skladeb bude ještě neuvěřitelnějších 47 premiér: 38 světových, 1 česká a 8 pražských.
Účinkovat budou čeští interpreti světových jmen 4 generací - celkem skladatelé vytvořili více než 150 příležitostí pro jejich uplatnění, mnozí z nich nastudovali vícero skladeb, připočítat je nutno i dvě sborová uskupení (sbor smíšený i dětský) a dvojí vystoupení komorního orchestru vždy s jinými skladbami (čímž počet interpretů přesáhne 220 umělců).
Vstupy na koncerty jsou také v letošním roce volné.
Koncerty Společnosti českých skladatelů, při nichž zní skladby autorů ovládajících své "řemeslo", kteří ctí řád a melodii, jsou plny radostných úsměvů. Přijďte a přicházejte!
Mgr. Daniela Bělohradská
Společnost českých skladatelů
731 409 039

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 5.prosince 2022 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Lenka Pecharová – soprán, Drahomíra Matznerová – varhany. Program: L. Boelmann, A.Dvořák, F.Mendelsohn-Bartholdy, A. Michna z Otradovic, J.S. Bach, Ch.M. Widor, J, Haydn, E. Halsey, A. Guilmant, F. Schubert Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz