[english]

Dny soudobé hudby 2022

Vážení podporovatelé koncertů Společnosti českých skladatelů, zveme Vás na koncerty 33. ročníku festivalu Dny soudobé hudby - na 9 "přehlídkových" koncertů s objevnou dramaturgií novinek soudobé vážné i veselé klasické hudby. Oproti tradici jsme se v těchto dnech s ohledem na nevyzpytatelnou epidemiologickou celospolečenskou situaci rozhodli předsunout jeho konání z listopadu na říjen 2022. Omluvte, prosím, touto okolností opožděné pozvání.
V případě, že by došlo k plošnému uzavírání sálů, jsme stejně jako v předminulém roce připraveni všech 65 skladeb nahrát a videozáznamy zveřejnit prostřednictvím internetu (YouTube). Loni jsme dokázali realizovat živé koncerty s odvážným publikem v sálech. Přikládáme celkový plakát a pozvánky na všech 9 koncertů letošního ročníku festivalové přehlídky novinek soudobé české hudby.
Dovolujeme si upozornit, že v Praze v jedné době na jednom místě zazní 65 skladeb 57 autorů z celé republiky i českých autorů působících v zahraničí.
Z tohoto těžko uvěřitelného celkového počtu 65 skladeb bude ještě neuvěřitelnějších 47 premiér: 38 světových, 1 česká a 8 pražských.
Účinkovat budou čeští interpreti světových jmen 4 generací - celkem skladatelé vytvořili více než 150 příležitostí pro jejich uplatnění, mnozí z nich nastudovali vícero skladeb, připočítat je nutno i dvě sborová uskupení (sbor smíšený i dětský) a dvojí vystoupení komorního orchestru vždy s jinými skladbami (čímž počet interpretů přesáhne 220 umělců).
Vstupy na koncerty jsou také v letošním roce volné.
Koncerty Společnosti českých skladatelů, při nichž zní skladby autorů ovládajících své "řemeslo", kteří ctí řád a melodii, jsou plny radostných úsměvů. Přijďte a přicházejte!
Mgr. Daniela Bělohradská
Společnost českých skladatelů
731 409 039

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 9. října 2023 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Radek Krejčí - baryton, Martin Moudrý-varhany. Program: J. S. Bach, C.Franck, R Strauss, A. Dvořák, M. Reger, F. Schubert, M. Moudrý. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" pořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory MČ Praha 1 v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana podzimní koncerty duchovní hudby: pondělí 11. září (Pavel Svoboda, Adam Suk – varhany), pondělí 9. října (Radek Krejčí – baryton, Martin Moudrý – varhany), pondělí 6. listopadu (Hana Žárová – soprán, Edita Adlerová – mezzosoprán, Martin M. Kaiser – varhany), pondělí 11. prosince (Čeští madrigalisté). Vstup na koncert volný.

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 12. června 2023 v 18 hod. v zahradě Velkopřevorského paláce (v případě nepříznivého počasí v kostele Panny Marie Pod řetězem) v Lázeňské ulici 4 v Praze 1 – Malé Straně koncert duchovní hudby.Účinkují dechové soubory GMHŠ a Pražské konzervatoře. Program: J.S.Bach, J.Downland, G. Caccini, Ch. Gounod, A.Lotti, L.Viadana, L. van Beethoven. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.
Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz