[english]

Varhanní nešpory listopad

V rámci cyklu „Varhanní nešpory Maltézských rytířů“ pořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty, Společnost pro duchovní za finanční podpory MČ Praha 1 v pondělí 15. listopadu 2021 od 17.00 hod. v kostele Panny Marie Pod řetězem v Lázeňské ulici 4 v Praze 1 – Malé Straně koncert duchovní hudby.

vstup na koncert je volný


Vstup s respirátory a se zachováním aktuálního vládního nařízení

Účinkují
Alena Čechová - housle
Petr Čech varhany

Program:

Johann Sebastian BACH (1685-1750): Ciaccona d moll z Partity II (BWV 1004) pro sólové housle
Preludium a fuga e moll, BWV 548
Georg Friedrich HÄNDEL (1685-1759): Sonáta D dur op. 1, č. 13 (HWV 371) pro housle a varhany
Affetuoso – Allegro – Larghetto – Allegro
Felix MENDELSSOHN BARTHOLDY (1809-1847): Sonáta č.3 A Dur, Opus 65
Con moto maestoso – Andante tranquillo
Alfred SCHNITTKE (1934-1998): Suita ve starém slohu pro housle a varhany
Pastorale – Gavotte – Menuet – Fugue

Alena Mazgajová Čechová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, bakalářského stupně na Akademii múzických umění v Praze (prof. Nora Grumlíková), magisterského studia na Hochschule für Musik „C.M.von Weber“ v Drážďanech (prof. Ivan Ženatý) a Mistrovské třídy na téže hudební škole. V roce 2010 zakončila doktorandské studium na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě (doc. Jozef Kopelman). Výrazných soutěžních úspěchů dosahuje Alena Čechová již od svých desíti let, kdy se stala laureátkou ve dvou ročnících mezinárodní Kocianovy houslové soutěže. Následují prvenství v mezinárodní houslové soutěži Akademie Louise Spohra ve Freiburgu, Diplom Evropské hudební akademie v Bonnu, dva laureátské tituly a absolutní vítězství z mezinárodní rozhlasové soutěže „Concertino Praga“ i laureátství v mezinárodní soutěži „O evropskou hudební cenu“ v Luxemburgu. Po concertinovském triumfu následují úspěšná vystoupení sólová i komorní na prestižních hudebních festivalech v Evropě i zámoří - Pražské jaro, Janáčkův máj, Hudební fórum Hradec Králové, Europäische Musikwochen Passau, Le Festival International du Domaine Forget v Kanadě. Je také nositelkou Ceny Nadace Leoše Janáčka a Nadace Bohuslava Martinů. Alena Čechová pedagogicky působila na Konzervatoři v Brně (2002 - 2009) a od roku 2007 vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. .

Petr Čech absolvoval Pražskou konzervatoř v oborech klavír (prof. Marta Toaderová) a varhany (prof. Jan Hora), Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze a Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka prof. Jona Laukvika. V roce 2011 dokončil dokto¬randské studium na VŠMU v Bratislavě. Je nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží: „Opava 96“, Brno 2004, Gdaňsk, Luxemburg, „Pražské jaro“ 2006. Sólově i v komorním duu se sestrou Alenou (housle - klavír, housle - varhany) úspěšně vystupuje na prestižních hudebních festivalech a koncertech u nás i v zahraničí. Působí jako varhaník Chrámu Matky Boží před Týnem, pedagogicky pak na konzervatoři v Praze.

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 14. února 2022 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Lenka Švehlíková - mezzosoprán Irena Chřibková - varhany. Program: J. K. F. FISCHER, N. PORPORA, J. S. BACH, F. X. BRIXI, C. SAINT-SAËNS, P. E. FLETCHER, C. FRANCK. J. ZWART. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 10. ledna 2022 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Jan Thuri / Yuko Yamashita - hoboje, Josef Kšica - varhany. Program: J.S. Bach, G. F. Händel, F.X. Thuri, J.K. Kuchař. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 13. prosince 2021 v 18 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Čeští madrigalisté, Veronika Hádková - umělecký vedoucí, hoboj, Miroslav Pšenička - varhany. Program: Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.
Vstup na koncert volný. Více

ZDE

.

Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz