[english]

Varhanní nešpory7

V rámci cyklu „Varhanní nešpory Maltézských rytířů“ pořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty, Společnost pro duchovní za finanční podpory MČ Praha 1 v pondělí 23. září 2019 od 17.00 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem) Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby.

vstup na koncert je volný


Účinkují
Jakub Junek - housle
Martin Moudrý - varhany

PROGRAM:

Max Reger (1873-1916): Toccata e moll, op. 63
Antonín Dvořák: (1841-1904) Romantický kus č. 1, op. 75
Max Reger: (1873-1916) Fuga e moll, op. 63
Johann Sebastian Bach:housle (1685-1750) Ciaccona z partity d moll pro sólové BWV 1004
Max Reger: (1873-1916) Scherzo d moll, op. 63
Antonín Dvořák: (1841-1904) Romance f moll, Op. 11
Jules Massenet: (1842-1912) Meditace z opery Tha?s
Martin Moudrý: (*1986) Improvizace


Umělecký projev houslisty Jakuba Junka po absolutoriu na Pražské konzervatoři pod vedením Pavla Kudeláska formovala zahraniční studia na moskevské Státní Konzervatoři P. I. Čajkovského ve třídě E. D. Grače a Univerzitě Hudby a Umění ve Vídni u prof. J. Pospíchala. Dnes je hrdým studentem jednoho z nejrenomovanějších českých houslistů Bohuslava Matouška v doktorandském programu Akademie Múzických Umění v Praze. Účastnil se řady mistrovských mezinárodních hudebních kurzů v Čechách, Rakousku, Velké Británii, USA a Izraeli. Za všechny jmenujme účast a vítězství na Hudečkových letních kurzech v Luhačovicích, mezinárodní kurzy komorní hry „Pro Corda“ ve Velké Británii (Wihan kvartet), letní interpretační mistrovské kurzy „Keshet Eilon“ v Izraeli (S. Mintz, E. D. Grač) a třikrát po sobě získané stipendium na Meadowmount School of Music v USA (Ch. Avsharian). V roce 2018 se stal asistentem na letních interpretačních kurzech Bohuslava Matouška ve Zlaté Koruně. V srpnu 2019 byl spolu s Bohuslavem Matouškem lektorem Mezinárodních mistrovských houslových kurzů ve Žďáru nad Sázavou Účastnil se mnoha mezinárodních soutěží: absolutní vítězství v mezinárodní soutěži Českého rozhlasu Concertino Praga spolu s violoncellistou Ivanem Vokáčem (2006), téhož roku získal 2. cenu na mezinárodní interpretační soutěži “Beethovenův Hradec”, je vítězem národní soutěže českých konzervatoří v Teplicích, stal se finalistou mezinárodní soutěže v Drážďanech “Violine in Dresden” (2008) a získal také 2. cenu a titul laureáta na mezinárodní soutěži A. I. Jampolského v Moskvě (2009), stejně tak titul laureáta na soutěži Bohuslava Martinů (2010). Jakub již řadu let sólově vystupuje s významnými orchestry v tuzemsku i zahraničí. Především však s Českým národním symfonickým orchestrem, s kterým provedl několik proslulých houslových koncertů: Sibelia, Beethovena, Mendelssohna-Bartholdy, Čajkovského, Prokofjeva a Mozarta za řízení Libora Peška, Marcella Rota, Petra Altrichtera, Inmy Shara a Paula Freemana. S Českým národním symfonickým orchestrem hrál již několik sólových turné ve Velké Británii a Španělsku. Pravidelně spolupracuje také se skvělou českou klavíristkou Johannou Hanikovou. V roce 2008 Jakub natočil s Českým národním symfonickým orchestrem a dirigentem Janem Chalupeckým CD s dvěma proslulými houslovými koncerty skladatelů A. Dvořáka a J. Sibelia. Další sólové CD se skladbami pro housle a klavír Jakub natočil s kolegou klavíristou Karlem Vrtiškou pod křídly sponzorského projektu Českého národního symfonického orchestru KALKANT. Renomovaná česká režisérka Hana Pinkavová vytvořila s Jakubem již dva dokumentární pořady pro Českou televizi: Nehasit, hořím!, v kterém vystupují spolu s kolegou cellistou Ivanem Vokáčem, a 'Jít za svým snem' (2015)

Varhaník, klavírista a skladatel MgA. Martin Moudrý (*1986) je absolventem magisterského studia Hudební akademie múzických umění v Praze (varhany ve třídě odb. as. MgA. Josefa Popelky) a Pražské konzervatoře (hlavní obory: varhany, skladba, klavír). Současně byl po čtyři roky stipendistou v německém Würzburku. Zde absolvoval postgraduální studium (varhany ve třídě prof. Christopha Bosserta, dr. h. c.). Zúčastnil se aktivně řady mistrovských kurzů. Studoval soukromě improvizaci u prof. Jaroslava Vodrážky. Martin Moudrý pravidelně účinkuje v České republice i v zahraničí, ročně kolem padesáti koncertů. Věnuje se sólové dráze koncertního varhaníka, ale rovněž spolupracuje s mnoha významnými sólisty nebo hudebními tělesy. Je pedagogicky činný na konzervatoři Jana Deyla (hudební teorie, koncertní referent, korepetice). Je varhaníkem na tradičních Mších sv. v Praze na Karlově. Účinkoval v České televizi a nahrává pro Český rozhlas a další vydavatelství. Jako první Čech nahrává kompletní varhanní dílo Maxe Regera. Získal první cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Leoše Janáčka v Brně (2017).

Aktuality

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 21. září 2020 v 18,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2. Účinkuje: Bachcollegium. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více

ZDE

Srdečně zveme na gratulační koncert uspořádaný Společností českých skladatelů k sedmdesátinám Jana Bernátka. Více

ZDE


V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 9.3. 2020 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby.Účinkují: Pavla Salvová a Jan Rotrekl – varhany.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. Více

ZDE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz